Nice s návštevou Monaka, Francúzsko, 30.3.2018, Raňajky
Číslo termínu: 59804623

Nice s návštevou Monaka

Francúzsko

Poznávame Európa katalóg,

LM


Nice s návštevou Monaka

Termín:

30.3.2018 - 2.4.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

letecky  Bratislava0 odjazdových miest

Cena od:

638 €
619 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis

Jedno z najkrajších miest Francúzskej riviéry so slávnou 5 km dlhou promenádou, možnosť návštevy Chagallovho múzea. Zaujímavosti Monaka s návštevou Monte Carla.

Úvod

4-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

3x v hoteli 3*.

Stravovanie

3x raňajky.

Doprava

Letecky.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň – Nice – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, výlet vlakom do Monaka, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Prepravu počas pobytu v Nice okrem uvedenej, vstupy do pamiatok, pobytovú taxu, cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR/osoba.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu  128 EUR (3 noci).

Upozornenie

Zmena programu, odletových časov a miest odletu vyhradená.

1. deň

Transfer na letisko Schwechat pri Viedni, odlet do Nice. Po prílete do Nice presun na ubytovanie. Začneme prehliadku Nice, jedného z najkrajších miest francúzskej riviéry. Prejdeme sa po slávnej 5 km dlhej Promenade des Anglais so slávnym hotelom Negresco. Pešia prehliadka starého mesta. Návrat do hotela.

2. deň

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Nice – ruský kostol, františkánsky kostol a mnohé iné. V prípade záujmu návšteva Chagallovho múzea s jeho slávnymi biblickými výjavmi. Fakultatívne plavba loďou po mori a návšteva malebnej, priam až rozprávkovej dedinky Eze, ktorá je vďaka svojej polohe nad morom na vysokom brale viditeľná zďaleka. Nachádza sa tu aj manufaktúra na výrobu slávnych francúzskych parfumov. Návrat do hotela.

3. deň

Raňajky. Celodenný výlet vlakom do prepychového Monaka – slávneho miništátu a luxusného letoviska. Pešia prehliadka mesta – Kniežací palác, Katedrála, Oceánografické múzeum. Pozrieme sa aj do Monte Carla – najznámejšej a najbohatšej časti Monackého kniežatstva.  Práve tu sa natáčali filmy o Jamesovi Bondovi. Návrat do hotela.

4. deň

Raňajky. Voľný program. Transfer na letisko, odlet do Viedne a po prílete transfer do Bratislavy.

Termin

18.05. - 21.05. 2018     

Miesto_a_cas_nastupu

 Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolis-om) – transfer na letisko Schwechat o 07:30 hod.       

 

Zraz účastníkov 18.05.2018: 15 minút pred odchodom transferového autobusu!

 

Sprievodca

SPRIEVODCA: MICHAL ŠEBESTA (ZÁSTUPCA CK POČAS CELEJ DĹŽKY ZÁJAZDU) 

033 659 548 976 (francúzske tel. číslo).  00420 736 277 832 (české tel. číslo).

Sprievodca Vás bude čakať po prílete na letisku v Nice.

Na letisko Vás odprevadí a s check-inom pomôže letisková asistentka: Nikoleta Tužinská tel. č. 0915 530 148.

 

Doprava

Letecká spoločnosť: Eurowings

 

Letové časy:

Z/DO:  Viedeň Schwechat / Nice    ODLET: 18.05.2018  EW5868 10:35  PRÍLET: 18.05.2018 12:15

Z/DO:  Nice / Viedeň Schwechat    ODLET: 21.05.2018  EW5869 12:50  PRÍLET: 21.05.2018 14:35

Všetky uvedené časy sú miestne!

 

 

Registrácia (check-in) sa začína 2 hodiny pred plánovaným odletom a končí 45 minút pred plánovaným odletom. Ak sa na registráciu pred odletom nedostavíte načas, nebude Vám povolený vstup na palubu lietadla a Vaša rezervácia bude zrušená bez nároku na refundáciu.

Dolezite_upozornenie

Eurowings povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 8 kg, s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 23 cm.  Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu.

 

 

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesy tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Ubytovanie_a_stravovanie

Ubytovacie zariadenie: 

Hotel Monsigny Nice ***, 17 Avenue Malausséna, 06000 Nice, France, Tel. kontakt: + 33 4 93 88 27 35, info@hotelmonsignynice.com

 

 

Stravovanie:

Raňajky: kontinentálne

 

 

Mesto NICE požaduje od klientov platenie tzv. pobytovej taxy (turistickej dane). Táto taxa musí byť uhradená priamo na mieste (v hoteli) a preto ju nemožno zahrnúť do ceny zájazdu. Výška pobytovej taxy je 1,50 EUR na dospelú osobu na noc.  Pobytovú taxu od klientov vyzbiera zástupca CK - sprievodca a uhradí ju priamo na mieste hotelu. Osoby do 16 rokov taxu nehradia.

 

Program_zajazdu

1. DEŇ

Transfer na letisko Schwechat pri Viedni, odlet do Nice. Po prílete do Nice presun na ubytovanie. Začneme prehliadkou Nice, jedného z najkrajších miest francúzskej riviéry. Prejdeme sa po slávnej 5 km dlhej Promenade des Anglais so svetoznámym hotelom Negresco. Pešia prehliadka starého mesta. Návrat do hotela.

 

2. DEŇ

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Nice – ruský kostol, františkánsky kostol a mnohé iné. V prípade záujmu návšteva Chagallovho múzea s jeho slávnymi biblickými výjavmi. Fakultatívne plavba loďou po mori a návšteva malebnej rozprávkovej dedinky Eze, viditeľnej už zďaleka vďaka svojej polohe nad morom na vysokom brale. Nachádza sa tu aj manufaktúra na výrobu slávnych francúzskych parfumov. Návrat do hotela.

 

3. DEŇ

Raňajky. Celodenný výlet vlakom do prepychového Monaka – slávneho miništátu a luxusného letoviska. Pešia prehliadka mesta – Kniežací palác, Katedrála, Oceanografické múzeum. Pozrieme sa aj do Monte Carla – najznámejšej a najbohatšej časti Monackého kniežatstva. Práve tu sa natáčali filmy o Jamesovi Bondovi. Návrat do hotela. 

 

4. DEŇ

Raňajky. Voľný program. Transfer na letisko v Nice. Odlet do Viedne a po prílete transfer do Bratislavy.

 

 

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Nice:

Chagallové múzeum – od 8,00 EUR

Plavba loďou po mori – od 18,00 EUR

 

Monako:

Jardin Exotique – od 7,20 EUR / dieťa 3,80 EUR / senior od 65 r. 5,50 EUR

Kasíno – od 10,00 EUR

Oceanografické múzeum + Kniežací palác – od 19,00 EUR / dieťa 8,00 EUR

 

Je nám ľúto, ak niektoré historické objekty a múzeá sú v deň Vašej prehliadky z nejakého dôvodu zatvorené.

Upozorňujeme, že slovenský certifikovaný sprievodca nie je oprávnený sprevádzať vo vnútorných areáloch francúzskych pamätihodností.

 

Doporucenia_a_upozornenia

•  na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•  škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•  každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•  nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení; pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili

•  za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Prakticke_informacie

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE – FRANCÚZSKO

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

 

Oficiálny názov: Francúzska republika        

Štátne zriadenie: republika

Rozloha: 550.000 km2

Počet obyvateľov: 63.350.000  (údaj z roku 2012)

Hlavné mesto: Paríž 2.257.981 12 miliónov spolu s aglomeráciou

Jazyk: francúzsky (úradný jazyk) 86% obyvateľstva

Náboženstvo: katolíci 60%, ateisti 30%, moslimovia 6%, protestanti 2%, židia 1%

Mena: EURO

 

 

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE PRED CESTOU

 

ČASOVÉ PÁSMO

SEČ

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Základným rysom podnebia Francúzska je vzrastajúca teplota od severu smerom k juhu. S miernejším podnebím sa môžeme stretnúť hlavne v severných a západných častiach, čo samozrejme zahrňuje i hlavné mesto. Na východe a juhu sa podnebie viac približuje kontinentálnemu typu, čo znamená nutnosť počítať s teplejšími rokmi a trošku chladnejšími zimami. Najväčší úhrn zrážok spadne na území Francúzska behom zimných a jarných mesiacov, hlavne v období od januára do apríla. Naopak na najsuchšie počasie narazíme najmä v auguste a septembri. Priemerné teploty v Paríži sú v zime približne 3,6 °C a v lete 19,3 °C . Najteplejšími mesiacmi sú júl a august.  

 

PODMIENKY VSTUPU

Pri turistických cestách do Francúzska do 90 dní postačuje platný cestovný pas alebo občiansky preukaz/idenity card. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6.2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným vo francúzskom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom. V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Paríži vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Paríži

125 rue du Ranelagh

75016 Paris

Tel.: 0033171937333

Mobil: 0033 672 07 68 32 (pohotovostný mobil / Emergency call – nonstop 24 hod.)

E-mail: emb.paris@mzv.sk

Web: www.mzv.sk/pariz

 

BEZPEČNOSŤ

Francúzsko možno všeobecne považovať za bezpečnú krajinu. Bezpečnostná situácia je v súčasnosti v zásade rovnaká ako v iných krajinách Európskej Únie. V termínoch konania dôležitých politických, kultúrnych alebo športových akcií musia turisti prichádzajúci do FR rátať s tým, že hraničná polícia ich môže požiadať o predloženie cestovných dokladov a informovať sa na účel cesty. Do FR je možné cestovať buď s platným občianskym preukazom alebo platným cestovným pasom. FR zatiaľ neoznačila žiadne miesto na svojom území za krízovú oblasť, ktorej by sa mali turisti vyhýbať. Najmä v čase turistickej sezóny je vhodné venovať zvýšenú pozornosť ochrane cestovných dokladov, finančných prostriedkov, kreditných kariet a cenných predmetov, najmä v centrách miest a v rekreačných oblastiach. Odporúča sa nenosiť tieto spolu, mať poznačené telefónne číslo banky za účelom nahlásenia prípadnej straty (odcudzenia) bankových kariet. 

 

ZDRAVIE

Po vstupe SR do Európskej únie je občanom SR vo Francúzsku poskytovaná nevyhnutná a neodkladná zdravotná starostlivosť po predložení Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Platná legislatíva vo Francúzsku vyžaduje spoluúčasť pacienta, t.j. pacient si musí (v prípade, že nie je pripoistený) časť nákladov hradiť sám. Francúzske úrady vyžadujú doklad o platnom zdravotnom poistení pre akýkoľvek krátky pobyt občanov SR vo FR. Praktický postup: Lekár na základe predloženého preukazu zo zdravotnej poisťovne na Slovensku, vystaví formulár na ošetrenie "feuille de soins (assurance maladie)", do ktorého zapíše osobné údaje pacienta a poskytnuté výkony. Pacient musí všetky lekárske ošetrenia najprv zaplatiť a potom príslušná pobočka poisťovne (podľa miesta pobytu) Caisse Primaire d´Assurance Maladie (CPAM) preplatí výdavky podľa francúzskeho práva. Lieky musí pacient najprv zaplatiť sám. Má však nárok na preplatenie výdavkov cez CPAM. Náhrada výdavkov za lieky sa vykoná len vtedy, ak sú uvedené v úradnom nariadení. V tomto prípade je potrebné nálepku z takéhoto lieku nalepiť na formulár o ošetrení. Ak je ochorenie tak závažné, že potrebuje pacient nemocničné ošetrenie, dostane od lekára potvrdenie na prevoz do nemocnice. Pri akútnych prípadoch nemocnice vo FR ošetria pacienta bez nároku na akúkoľvek finančnú účasť, po predložení preukazu. Pri cestovaní po FR nie sú stanovené žiadne požiadavky na očkovanie.

 

JEDLÁ A NÁPOJE

Jednoduchosť a delikátnosť francúzskej kuchyne objavíte v romanticky staromódnych bistrách a reštauráciách. Miestne špeciality: Ratatouille niçoise (zmes dusených cukiet, rajčín a baklažánov s cesnakom). Medzi známe syry patria camembert, brie, roquefort, reblochon a nivy z oblastí Auvergne a Bresse.  Dezerty: soufflé grand-marnier; oeufs a la neige (snehové pusinky vo vaječnom kréme), mille feuilles (lístkové cesto plnené vaječným krémom), Paris-Brest (nadýchaný bochník plnený orechovým krémom), ganache (kekes plnený čokoládovým krémom), malé ovocné tortičky atď. Národné nápoje:  Zďaleka najobľúbenejším nápojom Francúzska je víno, výber je skutočne široký a závisí od konkrétneho regiónu. K najznámejším vinárskym oblastiam sa radia Bordeaux, Burgundy, Loire, Rhône a Champagne. Osviežujúce pivo pochádza z regiónov Calais a Pikardia. Obľúbenými destilátmi sú koňak a rôzne sladké likéry.

OBCHODY A BANKY

Obchody sú otvorené spravidla do večerných hodín. Počas leta bývajú niektoré obchody medzi 13:00 a 16:00 zatvorené. Otváracie hodiny bánk: Pondelok až sobota od 9:00 do 12:00 a od 14:00 do 17:00.

NÁKUPY

Ceny sú vo Francúzsku pomerne vysoké. Paríž patrí k najdrahším mestám sveta. K typickým suvenírom z Francúzska sa radia čipky, sklo, syry, káva, likéry, starožitnosti a tiež samozrejme najnovšie módne hity, ktorých zdrojom a rovnako inšpiráciou sú parížske ulice. Francúzsko je priamo expertom na módu, doplnky, parfémy a ďalšie luxusný tovar najrôznejšieho druhu. Najvyššie ceny nájdeme v centre hlavného mesta, zatiaľ čo behom víkendových blších trhov napríklad v Porte de Clignancourt môžeme značnú sumu ušetriť. Známe veľké parížske obchodné domy sú Galeries Lafayette a Printemps. V obidvoch obchodoch vám ochotné hostesky rady poradia, čo kde hľadať. V Rue de Rennes či Parvis de la Défense nájdeme pobočky významného svetového reťazca obchodných domov ENAC.  Za pôvodné centrum francúzskej módy by sa dal považovať pravý breh Seiny, avšak v súčasnosti obchody prekročili pomyselnú vodnú hranicu. Mená ako Dior, Givenchy či Gaultier netreba ani predstavovať. Kožený tovar zastupuje firma Herm´s. Pokiaľ túžite mať kvalitných kufor či topánky, rozhodne sa zastavte v niektorej z pobočiek. Veľmi špecifický obchodný artikel nájdeme v Carré des Antiquaires, a to všetky druhy a štýly nábytku rôzneho veku a zo všetkých kútov sveta. Pozdĺž Seiny často natrafíte na tzv. Bukinisty, predajcov kníh, u ktorých môžete objaviť nejeden poklad svetovej literatúry. Rozhodne ale nemôžete vynechať obchodíky s rozličnými delikatesami, vďaka nim je francúzska kuchyňa preslávená.

 

Orientačné ceny vybraných potravín a iných produktov:

 

Obchody:                                                                           

fľaša vína od 2,85 EUR

bageta 0,90 - 1,20 EUR

plechovkové pivo - od 1,45 EUR

fľaškové pivo - od 4 do 7 EUR

syry - od 2,85 EUR

croissant - od 1,20 EUR

koláče - od 2 EUR

šunka: od 2,80 EUR

obložená bageta: od 3,50 EUR

palacinka sladká bez príloh: od 2,50 EUR

palacinka slaná: od 3 EUR, s prílohami od 5 EUR

 

Reštaurácie:

menu - min. 10,90 EUR, max. 15 EUR (v závislosti od reštaurácie)

2 dcl vína - od 4 EUR

capucino malé: od 2,50 do 4 EUR

káva - od 4 EUR

čapované pivo od 5 do 7 EUR

rýchle menu - bageta + koláč + nápoj v brassériach: od 7,50 EUR

rýchle menu v McDonalds / Brioche Dorée a pod.  - od  7 po 9 EUR

minerálka fľaša: od 1 do 3 EUR

coca cola plechovka: 2,22 - 4 EUR

 

ELEKTRINA

Elektrické napätie je na celom území  Francúzska 220 V. Väčšina hotelov je vybavená štandardnými zásuvkami.

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Francúzska je potrebné vytočiť predvoľbu 0033 a následne kód mesta bez nuly. Pri telefonovaní z Francúzska na Slovensko je potrebné vytočiť predvoľbu 00421 a následne rovnako kód mesta bez nuly. 

 

Dôležité telefónne čísla pri pobyte vo Francúzsku:

18/15 – rýchla zdravotnícka pomoc (SAMU – Service d´Aide Médicale Urgente)

18 – hasiči (Sapeurs Pompiers) – Často sú na mieste rýchlejšie ako SAMU.

17 – polícia

 

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK