Rím - Večné mesto letecky, Taliansko, 16.2.2018, Raňajky
Číslo termínu: 59804596

Rím - Večné mesto letecky

Taliansko

Poznávame Európa katalóg,

LM


Rím - Večné mesto letecky

Termín:

16.2.2018 - 19.2.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

letecky  Bratislava0 odjazdových miest

Cena od:

576 €
469 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Popis

Ťažko povedať, čo Vám v Ríme najviac vyrazí dych: či okázalosť Vatikánu, nadčasovosť Fóra, rýchlosť áut v úzkych uličkách, alebo prechod cez väčšiu krožovatku. Správajte sa ako miestni a ponorte zmysly do pôžitkov, ktoré mesto ponúka: od veľkého vzrušenia z všadeprítomnej histórie až po malé, ale silné opojenie z gaštanovej zmrzliny.

Úvod
4-dňový letecký zájazd
Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Stravovanie

3x raňajky

Doprava

Letecky

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu Viedeň - Rím - Viedeň, transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Prepravu počas pobytu v Ríme, pobytovú taxu, vstupy a cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 190 EUR.

Ostatné doplatky

Za 1/1 izbu 108 EUR, v termínoch 16.2.-19.2. a 9.11.-12.11.2018 88 EUR..

Upozornenie

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

1. deň

Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma.  Po prílete do Ríma transfer do hotela  a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Fontána di Trevi, Pantheon, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi. Na ulici Via dei Condotti, ktorá vedie od Španielskeho námestia k Via del Corso si môžeme pozrieť ponuku svetoznámych značiek Armani, Prada, Cavalli, Gucci, Missoni. Tí, ktorým móda až tak veľa nehovorí, si môžu vychutnať šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní.  Návrat na ubytovanie.

 

 

2. deň

Dnešný deň strávime v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí.  Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán.  Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Giotto. Návrat na ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum. Návrat na ubytovanie.

4. deň

Raňajky. V dnešný deň si v priebehu pešej prehliadky doplníme chýbajúce diely rímskej mozaiky. Prejdeme sa od námestia Piazza del Popolo až k Anjelskemu hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšiemu mauzóleu, pápežskej rezidencii a väzeniu, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum (individuálna návšteva).  Prehliadku zakončíme na najväčšom rímskom námestí Piazza Navona, preslávenom krásnymi fontánami od najväčších sochárskych majstrov.  Vo večerných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Termin

1.9.-4.9.2018

Miesto_a_cas_nastupu

Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 03:30 hod.

       

Zraz účastníkov: 10 minút pred odchodom transferového autobusu.

 

Sprievodca

HENRIETA VANTOVÁ (V PRIEBEHU ZÁJAZDU ZÁSTUPCA CK TRAVEL), tel. +421903280477 (číslo je dostupné len počas zájazdu)

Doprava

Letecká spoločnosť: Eurowings

Letové časy:

1.9.2018 EW5882  VIE FCO 06:30  08:05

4.9.2018 EW5885  FCO VIE 21:40  23:20

Registrácia (check-in) sa začína 2 hodiny pred plánovaným odletom a končí 45 minút pred plánovaným odletom. Ak sa na registráciu pred odletom nedostavíte načas, nebude Vám povolený vstup na palubu lietadla a Vaša rezervácia bude zrušená bez nároku na refundáciu.

V prípade meškania letov,  presmerovania letov alebo podobných situácií, vzniknutých počas leteckej prepravy, je za vzniknutú situáciu zodpovedná letecká spoločnosť a klient je povinný riadiť sa pokynmi letiskového personálu. Prípadné reklamácie alebo nároky na refundáciu je klient povinný si uplatňovať vo svojom mene priamo v leteckej spoločnosti na základe predloženia všetkých dokladov.

 

Dolezite_upozornenie

Eurowings povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 8 kg, s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 23 cm.  Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu.

Bezpecnostne_pravidla_na_letiskach

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

 

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesy tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

 

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

 

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

Podmienky_vstupu_a_viza

Občania Slovenskej republiky môžu na územie Talianska vstupovať s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Na základe Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) sa počnúc dňom 26.6. 2012 všetky cestovné doklady vydávajú ako individuálne cestovné doklady. Z uvedeného vyplýva, že od tohoto dňa sa už nevykonávajú zápisy detí do 5. rokov veku do cestovného dokladu rodiča a deti do 5. rokov musia mať pri vstupe do krajiny vlastný cestovný doklad.  Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča musí sa preukázať vlastným platným cestovným pasom a písomným povolením rodičov, vyhotoveným v talianskom jazyku, pričom pravosť podpisu rodičov na povolení musí byť overená notárom. Ak cestuje dieťa v sprievode inej osoby ako rodiča na občiansky preukaz, malo by mať rovnako k dispozícii písomné povolenie rodičov, ktorých pravosť podpisu na povolení musí byť overená notárom.

V prípade straty alebo krádeže cestovných dokladov v cudzine, môže veľvyslanectvo SR v Ríme vydať slovenskému občanovi „cestovný preukaz“. Ide o náhradný cestovný doklad s územnou a časovou platnosťou, určený na návrat do vlasti čo najkratšou cestou a platný je aj v tých krajinách, cez územie ktorých sa bude občan na Slovensko vracať.  Jedným z prvých krokov, ktoré by ste mali v takejto situácii urobiť, je ohlásenie straty, resp. odcudzenia dokladov na najbližšom útvare miestnej polície a získanie potvrdenia o tejto skutočnosti. Môžete tiež požiadať políciu o umožnenie telefonického rozhovoru s veľvyslanectvom SR, ktoré vás bude informovať ako ďalej postupovať.  K žiadosti o vydanie cestovného preukazu, ktorú občan vypĺňa na veľvyslanectve, je potrebné predložiť dve farebné fotografie pasového formátu a uhradiť správny poplatok. Od úhrady správneho poplatku je možné po zvážení všetkých okolností, v ktorých sa občan ocitol, upustiť.

 

 

 

 

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky (Ambasciata della Republica Slovacca)

Via dei Colli della Farnesina 144, VI/A

00135  Roma

Tel: +39 06 36715200

Mobil mimo pracovného času: +39 3385432071

E-mail: emb.roma@mzv.sk

 

Ubytovanie_a_stravovanie

Ubytovacie zariadenie:

Hotel SIRACUSA, Via Marsala, 50, 00185 Rím, Tel.: +39 06 490191, http://raelihotels.it/en/raeli-hotels/hotel-siracusa

Mesto Rím požaduje od klientov platenie tzv. pobytovej taxy (turistickej dane).  Táto taxa musí byť vždy uhradená priamo na mieste (v hoteli) a preto ju nemožno zahrnúť do ceny zájazdu.  Výška pobytovej taxy je 4 EUR za dospelú osobu na noc. 

Program_zajazdu

1. deň: Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma. Po prílete do Ríma transfer do hotela  a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Fontána di Trevi, Pantheon, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi. Na ulici Via dei Condotti, ktorá vedie od Španielskeho námestia k Via del Corso si môžeme pozrieť ponuku svetoznámych značiek Armani, Prada, Cavalli, Gucci, Missoni. Tí, ktorým móda až tak veľa nehovorí, si môžu vychutnať šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní. Návrat na ubytovanie.

2. deň: Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum. Návrat na ubytovanie.

3. deň: Raňajky, odchod do  hlavného mesta katolíckej cirkvi, Vatikánu a jeho bezprostredného okolia. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raffaello a Giotto. Návrat na ubytovanie.

4. deň: Raňajky. V dnešný deň si v priebehu pešej prehliadky doplníme chýbajúce diely rímskej mozaiky. Prejdeme sa od námestia Piazza del Popolo až k Anjelskemu hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšiemu mauzóleu, pápežskej rezidencii a väzeniu, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum (individuálna návšteva). Prehliadku zakončíme na najväčšom rímskom námestí Piazza Navona, preslávenom krásnymi fontánami od najväčších sochárskych majstrov.  Vo večerných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy. 

Zmena programu vyhradená.

 

Orientacne_ceny_vstupov

Koloseum + Forum Romanum + Palatin 12,00 EUR

Anjelsky hrad  14,00 EUR 

Kupola baziliky Sv.Petra  8,00 EUR (bazilika sv. Petra - voľný vstup) 6,00 EUR bez výťahu

Výťah na pomník Viktora Emanuela II.  8,00 EUR       

Vatikánske múzeá: 17,00 EUR 

Odporúčanie: Tým z Vás, ktorí majú záujem o návštevu Vatikánskych múzeí odporúčame zakúpiť si pred zájazdom prednostný vstup cez internet.  Za príplatok 4 EUR k cene vstupného sa vyhnete dlhému čakaniu v rade.  Lístky si môžete zakúpiť prostredníctvom oficiálnej stránky Vatikánskych múzeí: https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?action=booking&codiceTipoVisita=26&step=2

V záujme plynulosti programu je nutné si lístky zakúpiť na deň, v ktorý je plánovaná návšteva Vatikánu (3.9.2018, na čas po 13:00 hod. 

Transfer z letiska do hotela v prvý deň po prílete do Ríma a z hotela na letisko je zabezpečený a zahrnutý v cene zájazdu. Ďalšia preprava v rámci mesta v priebehu pobytu nie je zabezpečená a každý účastník si platí cestovné na autobus resp. metro sám, priamo na mieste.

Cena cestovného v Ríme:

Jednosmerný lístok 1,50 EUR (70 min. Autobus / 1 jazda metro)

1 - dňový lístok 7,00 EUR

3 - dňový lístok 18,00 EUR 

Doporucenia_a_upozornenia

•       na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

•       škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

•       každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

•       nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení, pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

•       za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

 

Vseobecne_informacie_o_krajine

ZÁKLADNÁ CHARAKTERISTIKA KRAJINY

Oficiálny názov: Talianska republika        

Štátne zriadenie: parlamentná demokracia

Rozloha: 301 340 km2 (približne šesťnásobok rozlohy Slovenskej republiky)

Počet obyvateľov: 60 589 445  (údaj z roku 2017)

Hlavné mesto:  Rím

Jazyk:  taliančina (úradný jazyk), nemčina (niektoré časti regiónu Trentino - Alto Adige), francúzština (malá francúzsky hovoriaca minorita v regióne Valle d’Aosta), slovinčina (malá slovinsky hovoriaca minorita v oblasti Trieste - Gorizia)

Náboženstvo:   80% kresťania (prevažná väčšina rímski katolíci, veľmi malá skupina protestanti), moslimovia (700 000), 20% agnostici a ateisti

Mena:  spoločná európska mena euro od 1.1. 1999

 

KLIMATICKÉ PODMIENKY

Klimatické podmienky Talianska sa značne líšia zo severu na juh krajiny.  Na severe, v oblasti medzi Alpami a Toskánsko - emiliánskymi Apenínami je drsná klíma, vyznačujúca sa veľmi studenými zimami a horúcimi, výrazne vlhkými letami.  V strednom Taliansku je klíma miernejšia s menšími rozdielmi medzi zimnými a letnými teplotami a s kratšou, menej studenou zimnou sezónou ako na severe.  Letá sú dlhšie, ale vplyv mora spôsobuje, že nie sú také dusné a sparné ako v mestách v severnej časti krajiny.  V južnom Taliansku a na ostrovoch sa nikdy nestretnete s drsnými zimami a jarné a jesenné teploty sú tu veľmi podobné letným teplotám v ostatných častiach krajiny. 

BEZPEČNOSŤ

Bezpečnostná situácia v Taliansku je v zásade rovnaká ako v iných európskych krajinách. Upozorňujeme však klientov, aby boli opatrní a starostlivo si uschovali cestovné doklady a finančné prostriedky najmä v mestskej hromadnej doprave, na staniciach, letiskách a iných miestach s vysokou koncentráciou ľudí, kde sa často vyskytujú prípady vreckových krádeží. Ak ku krádeži dôjde, treba najmä v prípade dokladov ihneď vyhľadať políciu a odcudzenie ohlásiť, aby sa tým zamedzilo ich zneužitiu inými osobami.

ZDRAVIE

Pri vstupe do Talianska musí každý cudzinec disponovať zdravotným poistením (komerčným, prípadne Európskou zdravotnou poisťovacou kartou - EHIC). Bezplatná zdravotná pomoc je poskytovaná len v urgentných prípadoch ohrozujúcich život a zdravie osoby. V ostatných prípadoch je potrebné uhradiť sumu za spoluúčasť, ktorá sa pohybuje od 14,- EUR vyššie.

STRAVOVANIE

Talianska kuchyňa patrí medzi najslávnejšie a zároveň najzdravšie svetové kuchyne, nakoľko má množstvo špecialít rôzneho druhu. Najznámejšie jedlá sú neapolská pizza, ktorá má pôvod v antike, kedy podobné jedlo robili už Gréci a Rimania, cestoviny rôzneho druhu (v Taliansku je ich k dostaniu viac ako 400 druhov) so širokým sortimentom omáčok, ktoré sa datujú do 15. storočia a lasagne, prípadne pasticio, ktoré sa spomínajú už u starých Etruskov. Okrem týchto špecialít Taliani pripravujú rôzne pochúťky z hovädzieho, jahňacieho a bravčového mäsa a tiež z morských živočíchov a rýb. Známy jej taliansky biftek z Florencie, fiorentina ako aj vyprážaný milánsky rezeň milanese. Na severe Talianska sa vyrábajú rôzne druhy šuniek, známa je svetoznáma furlanská šunka prosciutto crudo a tiež mortadella. Existuje aj veľa druhov salám (napr. ossocolo, sopressa a cotechino), a klobás (salsiccia), tradičná talianska slanina sa nazýva pancetta. Taliani sú známi aj výrobou syrov, ako parmezán, pecorino (ovčí syr), mozzarella, či gorgonzola. Typická talianska príloha je zeleninový šalát a kukuričná kaša polenta. Najznámejšie talianske zákusky sú benátske tiramisu a sicílske plnené trubičky cannoli, iné známe zákusky sú profiterol a panna cotta. Z alkoholických nápojov je svetoznáme talianske víno. V krajine existuje mnoho úrodných vínnych krajov, kde sa pestuje kvalitné hrozno, z ktorého sa víno vyrába.  Najznámejšie vinárske oblasti sa nachádzajú hlavne v regióne Toskánska v centrálnej časti krajiny ako aj v severotalianskom regióne Furlanska.  Tvrdé talianske alkoholické nápoje (bevande superalcoliche) reprezentuje vínovica grappa, či citrónový likér limoncello. Tradičné sú aj sicílske krvavé pomaranče, či olivový olej, pestovaný v strednom a južnom Taliansku.

OBCHODY, BANKY, REŠTAURÁCIE

Pri návšteve Talianska je potrebné osvojiť si otváracie hodiny obchodov, či bánk, pretože Taliansko, ako typicky stredomorská krajina, dodržiava siestu.  Obchody aj banky majú v letnom období cez poludnie zatvorené, väčšinou medzi 13:00 a 16:00. Supermarkety sú spravidla otvorené od 7:00 do 20:00, výnimočne do 21:00. Ostatné obchody otvárajú medzi 8:00 a 10:00 a zatvárajú neskôr večer, v závislosti od záujmu zákazníkov. V turistických centrách sú otvorené často až do polnoci.

Banky sú otvorené len v pracovné dni.  Pobočky a bankomaty možno nájsť vo všetkých i menších mestečkách.

Väčšina talianskych reštaurácií pracuje v dvojzmennej prevádzke.  Obedná prevádzka začína okolo poludnia a trvá do 15:00.  Otváracie hodiny na večernú zmenu začínajú obvykle okolo 19:00 a končia o 23:00, prípadne trošku neskôr, hlavne na juhu krajiny.  Prepitné býva v Taliansku už fixne zahrnuté v účte ako „coperto“ alebo „servizio“.  Ďalšie prepitné sa už od zákazníka nevyžaduje.  Ak takúto položku na svojom účte nenájdete, očakávané prepitné predstavuje 10% z celkovej útraty. 

ODEV

Pri vstupe do cirkevných pamiatok v Taliansku sa striktne vyžaduje oblečenie, zakrývajúce nohy a ramená.  U mužov sú nevyhnutné dlhé nohavice (trojštvrťové nestačia).

ELEKTRINA

Napätie v elektrickej sieti v Taliansku je 220 V. Zásuvky odpovedajú európskej norme, nie všetky sú však vybavené uzemňovacím kolíkom, preto je v niektorých prípadoch stále nutné použiť adaptér (spina di adattamento). Adaptér možno zakúpiť v supermarketoch a hoteloch za cca 1 EUR. Niektoré hotely zapožičiavajú adaptér bezodplatne.

TELEFONOVANIE

Pri telefonovaní do Talianska je treba vytočiť predvoľbu 0039 a následne kód mesta aj s nulou.  Pri telefonovaní z Talianska na Slovensko je treba vytočiť predvoľbu 00421 a následne kód mesta bez nuly.

Dôležité telefónne čísla pri pobyte v Taliansku: Polícia 112  -  Prvá pomoc 113  -  Požiarnici 115

 

 

Vseobecne_pobytova_akce_poznavacie

RÍM - VEČNÉ MESTO LETECKY

4 - dňový letecký zájazd

Vážená klientka / Vážený klient,

sme veľmi radi, že ste sa pri výbere dovolenky s dôverou obrátili na našu cestovnú kanceláriu.  Pripravili sme pre Vás poznávací zájazd do Ríma, ku ktorému Vám prikladáme všeobecné informácie.

MENO:
TERMÍN: 11.2. - 14.2.2017

MIESTO A ČAS NÁSTUPU: Bratislava, Trnavské mýto (parkovisko pred Istropolisom) o 03:35 hod.

Zraz účastníkov: 10 minút pred odchodom transferového autobusu!!!

SPRIEVODCA: JÚLIA KIŠŠOVÁ (V PRIEBEHU ZÁJAZDU ZÁSTUPCA CK TRAVEL)


DOPRAVA

 

Letecká spoločnosť: Air Berlin

Letové časy:

Z/DO                                                        ODLET                     PRÍLET

                                                        11.2. 2017              11.2. 2017

Viedeň Schwechat / Rím - Fiumicino       AB8720                      06:35                     08:05

                                                        14.2. 2017              14.2. 2017

Rím - Fiumicino / Viedeň Schwechat       AB8729                     21:50                     23:25

 

Registrácia (check-in) sa začína 2 hodiny pred plánovaným odletom a končí 45 minút pred plánovaným odletom. Ak sa na registráciu pred odletom nedostavíte načas, nebude Vám povolený vstup na palubu lietadla a Vaša rezervácia bude zrušená bez nároku na refundáciu.

 

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE - BATOŽINA

Air Berlin povoľuje max. 23 kg registrovanej batožiny pre 1 pasažiera a 1 kus príručnej batožiny do 8 kg, s maximálnymi rozmermi 55 x 40 x 20 cm.  Zdieľanie batožiny nie je povolené, a to ani v prípade cestujúcich majúcich spoločnú rezerváciu.

 

BEZPEČNOSTNÉ PRAVIDLÁ NA EURÓPSKYCH LETISKÁCH

Pravidlá, ktoré nadobudli platnosť v novembri roku 2006, platia pre všetkých cestujúcich, ktorých odletovou destináciou je letisko v zemi Európskej únie (vrátane Nórska a Islandu), bez ohľadu na cieľovú destináciu. Pri bezpečnostných kontrolách bude okrem zisťovania predmetov už skôr vylúčených z prepravy na palube lietadiel, tiež kontrola príručných batožín za účelom zistenia, či neobsahujú tekutiny.

Majte na pamäti, že so sebou do kabíny lietadla smiete vziať iba malé množstvá tekutín a to ako v príručnej batožine, tak i pri sebe. Tekutiny musia byť v malom balení do max. objemu 100 mililitrov. Všetky balenia musia byť umiestnené v jednom priehľadnom uzatvárateľnom igelitovom vrecúšku s maximálnym obsahom 1 liter na osobu.  Tekutinami sa rozumejú: voda a ďalšie nápoje, polievky, sirupy, krémy, pleťové mlieka a oleje, parfumy, spreje, gély, vrátane šampónov a sprchovacích gélov, nádoby pod tlakom vrátane peny na holenie a penových tužidiel, či ďalších penových prípravkov a deodorantov, pasty vrátane zubnej pasty, zmesy tuhých a tekutých materiálov (napr. džem) a všetky ďalšie materiály podobnej konzistencie.

Na letiskovej bezpečnostnej kontrole musíte predložiť igelitové vrecúško obsahujúce fľaštičky s tekutinami, odložiť saká, kabáty, svetre, vytiahnuť laptop a ďalšie väčšie elektrické prístroje z kabínovej batožiny.

Na letisku stále môžete zakúpiť po predložení palubnej vstupenky tekutiny (nápoje, parfumy) v obchodoch na letiskách EU, ktoré sú umiestnené za pasovou kontrolou. V prípade, že produkty obdržíte v zapečatenom sáčku, počkajte s otvorením do doby, kým budete odbavený pracovníkmi bezpečnostnej kontroly. Pre nákupy na letiskách neplatí množstevné obmedzenie. Pokiaľ pri ceste do cieľovej destinácie prestupujete na inom EU letisku, môžete zakúpiť tekutiny aj na letisku prestupu, v predajných miestach s obdobným režimom. Tekutiny môžete ďalej zakúpiť na palube lietadla.

 

DOPRAVA PO PRÍLETE DO DESTINÁCIE

Transfer z letiska do hotela v prvý deň po prílete do Ríma a z hotela na letisko je zabezpečený a zahrnutý v cene zájazdu.

Ďalšia preprava v rámci mesta v priebehu pobytu nie je zabezpečená a každý účastník si platí cestovné na autobus resp. metro sám, priamo na mieste.

 

Cena cestovného v Ríme:

Jednosmerný lístok                1,50 EUR (70 min. Autobus / 1 jazda metro)

1 - dňový lístok                       7,00 EUR

3 - dňový lístok                                  18,00 EUR


UBYTOVANIE A STRAVOVANIE

 

Ubytovacie zariadenie:
Hotel Siracusa

Via Marsala, 50,

00185 Rím, Taliansko

Telefón: +39 06 490191

                                                                           

Stravovanie: Raňajky: kontinentálne, jednoduché.

 

Mesto Rím požaduje od klientov platenie tzv. pobytovej taxy (turistickej dane). Táto taxa musí byť vždy uhradená priamo na mieste (v hoteli) a preto ju nemožno zahrnúť do ceny zájazdu. Výška pobytovej taxy je 4 EUR za dospelú osobu na noc.

Program_pobytova_akce_poznavacie

PROGRAM ZÁJAZDU

 

1. deň: Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma.  Po prílete do Ríma transfer do hotela  a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Fontána di Trevi, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi.  Ubytovanie.

 

2. deň: Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum, Pantheon. Návrat na ubytovanie.

 

3. deň: Dnešný deň strávime v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí.  Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán.  Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú najlepší renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Botticelli.  Tí z nás, ktorí sa stále nenabažili umenia a histórie, určite využijú možnosť návštevy Anjelskeho hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšieho mauzólea, pápežskej rezidencie a väzenia, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum (individuálna návšteva) Prehliadku zakončíme na najväčšom rímskom námestí Piazza Navona, preslávenom krásnymi fontánami od najväčších sochárskych majstrov. Návrat na ubytovanie.

 

4. deň: Po raňajkách začneme Rím spoznávať z inej stránky - ako centrum módy a nevyčerpateľnú studnicu nákupných možností. Popoludnie máme vyhradené na nákupy. Na ulici Via dei Condotti, ktorá vedie od Španielskeho námestia k Via del Corso so môžeme pozrieť ponuku svetoznámych značiek Armani, Prada, Cavalli, Gucci, Missoni. Tí, ktorým nakupovanie až tak veľa nehovorí, si môžu vychutnať šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní. Vo večerných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy. 

 

Zmena odletových miest,  letových časov a programu vyhradená.

 

ORIENTAČNE CENY VSTUPOV

 

Koloseum + Forum Romanum + Palatin = 12,00 EUR

Anjelský hrad = 10,50 EUR 

Kupola baziliky Sv.Petra = 8,00 EUR (bazilika sv. Petra - voľný vstup) 6,00 EUR bez výťahu

Výťah na pomník Viktora Emanuela II. = 8,00 EUR       

Pantheon = voľný

Vatikánske múzeá = 16,00 EUR

 

Odporúčanie: Tým z Vás, ktorí majú záujem o návštevu Vatikánskych múzeí odporúčame zakúpiť si pred zájazdom prednostný vstup cez internet. Za príplatok 4 EUR k cene vstupného sa vyhnete dlhému čakaniu v rade. Lístky si môžete zakúpiť prostredníctvom oficiálnej stránky Vatikánskych múzeí: http://biglietteriamusei.vatican.va

 

Vzhľadom na zachovanie plynulosti programu je nutné si lístky zakúpiť na deň, v ktorý je plánovaná návšteva Vatikánu (13.2.2017),  na čas po 13:00 hod.. 

       

DOPORUČENIA A UPOZORNENIA

 

• na zájazd sa vzťahujú ”Zmluvné podmienky Cestovnej kancelárie Travel, a.s.”, uverejnené v ponukovom katalógu;

• škody, ktoré účastníci zájazdu spôsobia vlastným zavinením, sú povinní uhradiť priamo na mieste;

• každý účastník je zodpovedný za vlastné cestovné doklady;

• nezabudnite si so sebou zobrať Zmluvu o obstaraní zájazdu, ktorej prílohu tvoria poistné podmienky pre ošetrujúceho lekára ako potvrdenie o poistení, pokiaľ ste si toto poistenie u nás objednali a zaplatili;

• za služby nečerpané vinou zákazníka Satur Travel, a.s. neposkytuje náhradu.

Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK